BFC-D45-7-32-012
Manufacturer
BDNC (Holding) Limited
VIGOR # :
Description
SPEAKER HEADP 40MM 32OHM
Catalog
Speakers
DataSheet
BFC-D45-7-32-012 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:10 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:-
Impedance:Top
Efficiency - dBA:Round
Efficiency - Testing:-
Efficiency - Type:Nd-Fe-B
Power - Rated:-
Power - Max:-
Port Location:Solder Pads
Shape:1.575" Dia (40.00mm)
Material - Cone:0.291" (7.40mm)