CS04M02MN17-4000
Manufacturer
Seltech
VIGOR # :
Description
BUZZER / BEEPER - 4MM X 4MM - 40
Catalog
Alarms, Buzzers, and Sirens
DataSheet
CS04M02MN17-4000 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Driver Circuitry:-
Input Type:-
Voltage - Rated:3 V
Voltage Range:-
Frequency:4kHz
Technology:Magnetic
Operating Mode:-
Duration:-
Sound Pressure Level (SPL):-
Current - Supply:-
Port Location:Top
Operating Temperature:-
Approval Agency:-
Ratings:-
Ingress Protection:-
Mounting Type:Surface Mount
Termination:Solder Pads
Size / Dimension:0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SCE016XD2CTB
SCE016XD2CTB
AUDIO PIEZO IND 6-16V PNL MNT
SC110HPR
SC110HPR
AUDIO PIEZO IND 30-120V PNL MNT
AST1628MAQ
AST1628MAQ
AUDIO PIEZO TRANSDUCER 1-25V SMD
CS04M02MN17-4000
CS04M02MN17-4000
07494
DISC PAD HOLDER 922 2"X1/4 I
30905
PLIERS COMBO FLAT NOSE 8"