EB1216JA10-32.000M TR
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD
DataSheet
EB1216JA10-32.000M TR PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:32 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±15ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)