ECS-122.8-20-7S-TR
Description
CRYSTAL 12.2880MHZ 20PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
ECS-122.8-20-7S-TR PDF
Type Description
Series:ECX-3S
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:12.288 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SOJ, 9.40mm pitch
Size / Dimension:0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):0.146" (3.70mm)