MQF574T33-44.000-1.0/-40+85
Description
XTAL OSC TCXO 44.0000MHZ CMOS
DataSheet
MQF574T33-44.000-1.0/-40+85 PDF
Type Description
Series:MQF574T33
Type:TCXO
Frequency:44 MHz
Function:-
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±1ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):32mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)