MQF574T25-12.288-1.0/-40+85
Manufacturer
Mercury United Electronics
VIGOR # :
Description
XTAL OSC TCXO 12.2880MHZ CMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
MQF574T25-12.288-1.0/-40+85 PDF
Type Description
Series:MQF574T25
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:TCXO
Frequency:12.288 MHz
Function:-
Output:CMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±1ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):27mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)