EB13E2J2H-50.000M TR
Manufacturer
Ecliptek
VIGOR # :
Description
OSC XO 50MHZ 3.3V CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
EB13E2J2H-50.000M TR PDF
Type Description
Series:EB13E2
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:50 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):6mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)