EB13E2D2H-50.000M TR
Description
OSC XO 50MHZ 3.3V CMOS SMD
DataSheet
EB13E2D2H-50.000M TR PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:50 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):6mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BC-13-XXN-32.768000D
SIT1602BC-13-XXN-32.768000D
MEMS OSC XO 32.7680MHZ H/LV-CMOS
SiT3372AC-2E2-33NB148.351648Y
SiT3372AC-2E2-33NB148.351648Y
XTAL OSC VCXO 148.351648MHZ LVDS
SiT3373AC-2B9-30NY622.080000X
SiT3373AC-2B9-30NY622.080000X
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ LVDS
EB13E2D2H-50.000M TR
EB13E2D2H-50.000M TR
OSC XO 50MHZ 3.3V CMOS SMD