E2213CS091
Manufacturer
Pervasive Displays
VIGOR # :
Description
2.13" EPD, A-MB W.ITC
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
E2213CS091 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Electronic Paper Display (EPD)
Display Mode:Reflective
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:2.13" (54.10mm)
Viewing Area:48.55mm W x 23.71mm H