E101RA-HS500-C
Manufacturer
Focus LCDs
VIGOR # :
Description
10.1" IPS HDMI TFT CAP TOUCH
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
E101RA-HS500-C PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Capacitive
Diagonal Screen Size:10.1" (256.54mm)
Viewing Area:217.58mm W x 136.36mm H