70-OAC24A
Manufacturer
Grayhill, Inc.
VIGOR # :
Description
AC OUTPUT MODULE 3.5A
Catalog
I/O Relay Modules
DataSheet
70-OAC24A PDF
Type Description
Series:70
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:AC Output Module
Color:Black
Style:Standard
Voltage - Input:24VDC
Current - Input:9 mA
Voltage - Output:24 ~ 280VAC
Current - Output:3.5A
Turn On Time:8.33ms
Turn Off Time:8.33ms
Features:Hold Down Screw
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
70M-OAC5
70M-OAC5
AC OUTPUT MODULE 3A
DRIAC5A
DRIAC5A
AC INPUT MODULE 240V
70L-ODCB
70L-ODCB
DC OUTPUT MODULE 2A
70-OAC24A
70-OAC24A
AC OUTPUT MODULE 3.5A
RING END FITTING 16 Z, 22 MM