FKA2-28089QBMT3F
Description
FAN AXIAL 280X89MM 230VAC TERM
DataSheet
FKA2-28089QBMT3F PDF
Type Description
Series:FKA2-28089
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:230VAC
Size / Dimension:Square - 280mm L x 280mm H
Width:89.00mm
Air Flow:740.0 CFM (20.72m³/min)
Static Pressure:0.018 in H2O (4.4 Pa)
Features:-
Noise:62.0dB(A)
Power (Watts):51.3W
RPM:1700 RPM
Termination:2 Terminals
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)