W2S130-AA19-38
Manufacturer
ebm-papst Inc.
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 150X55MM 400VAC WIRE
Catalog
AC Fans
DataSheet
W2S130-AA19-38 PDF
Type Description
Series:W2S130
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:400VAC
Size / Dimension:Round - 150mm Dia
Width:55.00mm
Air Flow:-
Static Pressure:0.482 in H2O (120.0 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:-
Power (Watts):38.00W
RPM:3200 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:IP20
Operating Temperature:70°C