UF80A23-BTLR
Description
FAN AXIAL 80X38MM 230VAC TERM
DataSheet
UF80A23-BTLR PDF
Part Status:Active
Voltage - Rated:230VAC
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Width:38.00mm
Air Flow:25.0 CFM (0.700m³/min)
Static Pressure:0.160 in H2O (39.8 Pa)
Features:-
Noise:32.0dB(A)
Power (Watts):12.00W
RPM:2400 RPM
Termination:2 Terminals
Ingress Protection:-
Operating Temperature:-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)