UF12AM12-BWHR-H-L24
Description
FAN AXIAL 120X38MM 115VAC WIRE
DataSheet
UF12AM12-BWHR-H-L24 PDF
Type Description
Series:UF12AM
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:115VAC
Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
Width:38.00mm
Air Flow:106.0 CFM (2.97m³/min)
Static Pressure:0.350 in H2O (87.2 Pa)
Bearing Type:Ball
Noise:46.0dB(A)
Power (Watts):12.00W
RPM:3100 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:-40 ~ 194°F (-40 ~ 90°C)