UF13A12-BWHNSR
Description
FAN 127X38MM 115V IP55 SALT FOG
DataSheet
UF13A12-BWHNSR PDF
Part Status:Active
Voltage - Rated:115VAC
Size / Dimension:Square - 127mm L x 127mm H
Width:38.00mm
Air Flow:120.0 CFM (3.36m³/min)
Static Pressure:0.140 in H2O (34.9 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:Salt Fog Rated
Noise:50.0dB(A)
Power (Watts):12.00W
RPM:3000 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Operating Temperature:-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)