SF11592A-1092HBT.GN
Description
FAN AXIAL 92X25MM 115VAC TERM
DataSheet
SF11592A-1092HBT.GN PDF
Part Status:Active
Voltage - Rated:115VAC
Size / Dimension:Square - 91.5mm L x 91.5mm H
Width:25.50mm
Air Flow:37.0 CFM (1.04m³/min)
Static Pressure:0.190 in H2O (47.3 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:40.0dB(A)
Power (Watts):12.00W
RPM:2850 RPM
Termination:2 Terminals
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)