BK/S506-15-R
Description
FUSE GLASS 15A 250VAC 5X20MM
DataSheet
BK/S506-15-R PDF
Type Description
Series:S506
Fuse Type:Cartridge, Glass
Current Rating (Amps):15 A
Voltage Rating - AC:250 V
Voltage Rating - DC:-
Response Time:Slow Blow
Package / Case:5mm x 20mm
Breaking Capacity @ Rated Voltage:125A
Melting I²t:1091.7
Approval Agency:cURus, PSE/JET, UR
Operating Temperature:-
Color:-
Size / Dimension:0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
T0603FF4000TM
T0603FF4000TM
TF-FUSE THIN FILM SURFACE MOUNT
TMS-6.3A
TMS-6.3A
THRU HOLE FUSE, TIME DELAY 6.3A
AT-5
AT-5
BLADE FUSE
APSRMSW
APSRMSW
REMOTE CONTROL SINE WAVE INVERTR
BK/S506-15-R
BK/S506-15-R
FUSE GLASS 15A 250VAC 5X20MM