SF11580AT-1082HSL.GN
Manufacturer
Sunon
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 80X25.5MM 115VAC WIRE
Catalog
AC Fans
DataSheet
SF11580AT-1082HSL.GN PDF
Type Description
Series:SF
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:115VAC
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Width:25.50mm
Air Flow:21.0 CFM (0.588m³/min)
Static Pressure:0.180 in H2O (44.8 Pa)
Bearing Type:Sleeve
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:33.0dB(A)
Power (Watts):11.00W