B5020L24B-BSR
Description
BLOWER 50X20MM 24VDC
DataSheet
B5020L24B-BSR PDF
Type Description
Series:B5020
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square/Rounded - 51mm L x 50mm H
Width:20.00mm
Air Flow:6.0 CFM (0.168m³/min)
Static Pressure:0.200 in H2O (49.8 Pa)