FLEX-BX200-Q370/25-R10
Manufacturer
iEi Technology
VIGOR # :
Description
2U AI MODULAR BOX PC, 2XPCIEX4 A
Catalog
Single Board Computers (SBCs), Computer On Module (COM)
DataSheet
FLEX-BX200-Q370/25-R10 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Core Processor:Intel 8th Gen Core i7/ i5/i3/Pentium
Speed:-
Number of Cores:-
Power (Watts):250W
Cooling Type:Fan
Size / Dimension:14.06" x 3.46" (357mm x 88mm)
Form Factor:2U
Expansion Site/Bus:PCIe
RAM Capacity/Installed:64GB/0GB
Storage Interface:2.5" HDD/SSD, M.2, SATA III
Video Outputs:LVDS
Ethernet:Intel I211 Controller
USB:USB 3.2 (6)
RS-232 (422, 485):2
Digital I/O Lines:-
Analog Input:Output:-
Watchdog Timer:Yes
Operating Temperature:-20°C ~ 40°C