MD1238X24B-FSR-CC-L5
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
MD1238X24B-FSR-CC-L5 PDF
Type Description
Series:MD1238
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
Width:38.00mm
Air Flow:205.0 CFM (5.74m³/min)
Static Pressure:0.943 in H2O (234.9 Pa)