MR6025E12B-RSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
DC FAN AXIAL 60X60X25MM 12V
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
MR6025E12B-RSR PDF
Type Description
Series:MR6025
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 60mm L x 60mm H
Width:25.50mm
Air Flow:36.6 CFM (1.03m³/min)
Static Pressure:0.640 in H2O (159.4 Pa)