TG-A1250-10-10-1.5
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
THERM PAD A1250 10X10X1.5MM
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
TG-A1250-10-10-1.5 PDF
Type Description
Series:TG-A1250
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:Multi
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:10.00mm x 10.00mm
Thickness:0.0591" (1.500mm)
Material:Silicone
Adhesive:-
Backing, Carrier:-
Color:Green
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:12.5W/m-K