GCS-040-1.5
Description
THERMAL PAD, 4W/M K, 1.5MM
DataSheet
GCS-040-1.5 PDF
Shape:Square
Outline:150.00mm x 150.00mm
Thickness:0.0591" (1.500mm)
Material:Silicone
Adhesive:-
Backing, Carrier:-
Color:Blue
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:4.0W/m-K