42R51-5125
Description
PWR ENT RCPT IEC 320-C8 PNL SLDR
DataSheet
42R51-5125 PDF
Part Status:Active
Connector Style:IEC 320-C8
Connector Type:Receptacle, Female Sockets
Current - IEC:-
Voltage - IEC:-
Current - UL:2.5A
Voltage - UL:250VAC
Filter Type:-
Accomodates a Fuse:-
Number of Positions:2
Mounting Type:Panel Mount
Termination:Solder
Switch Features:-
Features:-
Fuse Holder, Drawer:-
Panel Cutout Dimensions:Oval - 21.00mm x 12.40mm