1SNK512060R0000
Description
POW SNK SCREW
DataSheet
1SNK512060R0000 PDF
Disconnect Type:-
Number of Positions:2
Number of Levels:1
Terminal - Width:12.0mm
Termination Style:Screw
Current - IEC:76 A
Voltage - IEC:1000V
Current - UL:100 A
Voltage - UL:600V