RM1E23V25
Manufacturer
Carlo Gavazzi
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 25A 90-265V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
RM1E23V25 PDF
Type Description
Series:RM1E
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Proportional Control
Voltage - Input:0 ~ 10VDC
Voltage - Load:90 V ~ 265.0 V
Load Current:25 A