1SNK712020R0000
Manufacturer
TE Connectivity's Sigma Inductors
VIGOR # :
Description
POW SNK PI-SPRING
Catalog
Terminal Blocks - Din Rail, Channel
DataSheet
1SNK712020R0000 PDF
Type Description
Series:SNK, ZK
Package:Box
Part Status:Active
Type:Feed Through
Disconnect Type:-
Number of Positions:2
Number of Levels:1
Terminal - Width:12.0mm
Termination Style:Push In, Spring
Current - IEC:76 A
Voltage - IEC:1000V
Current - UL:75 A
Voltage - UL:600V