EDZ1200/14
Description
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5.08MM
DataSheet
EDZ1200/14 PDF
Type Description
Series:EDZ1200
Type:Plug, Female Sockets
Number of Positions:14
Positions Per Level:14
Number of Levels:1
Pitch:0.200" (5.08mm)
Current - UL:-
Voltage - UL:300 V
Wire Gauge or Range - AWG:12-22 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:2.5mm²
Color:Green
Operating Temperature:-30°C ~ 105°C