PHG.1B.308.CLLD52Z
Description
CONN RCPT FMALE 8P GOLD SLDR CUP
DataSheet
PHG.1B.308.CLLD52Z PDF
Number of Positions:8
Shell Size - Insert:308
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):5A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C