CB0.81-2IPX-7IN
Manufacturer
Lighthorse Technologies Inc.
VIGOR # :
Description
CBL ASSY IPX MHF1 PLG-PLG 7"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
CB0.81-2IPX-7IN PDF
Type Description
Series:MHF1
Package:Bag
Part Status:Active
Style:IPEX MHF1 to IPEX MHF1
1st Connector:IPEX MHF1 Plug, Right Angle
2nd Connector:IPEX MHF1 Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:7.000" (177.80mm)
Cable Type:0.81mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz
Color:White
Features:Shielded
Operating Temperature:-40°C ~ 90°C