FPA28-PRPR-S24
Description
SEMIFLEX 0.086" CABLE SMPR/A FE
DataSheet
FPA28-PRPR-S24 PDF
Part Status:Active
Style:SMP to SMP
1st Connector:SMP Jack, Right Angle
2nd Connector:SMP Jack, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:24.00" (609.60mm)
Cable Type:2.18mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:27 GHz
Color:Black
Features:Shielded
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C