U.FLP-FAKRADP-88100
Manufacturer
SINBON
VIGOR # :
Description
ECT TO FAKRA CODE D, 1.37MM, 100
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
U.FLP-FAKRADP-88100 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:U.FL (UMCC) to Fakra SMB
1st Connector:U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
2nd Connector:Fakra SMB Plug
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:3.937" (100.00mm)
Cable Type:1.37mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:4 GHz
Color:Black
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C