LSA28-M2M2-S24
Manufacturer
ConductRF
VIGOR # :
Description
CBL ASSY MCX M RA-MCX M RA 24"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
LSA28-M2M2-S24 PDF
Type Description
Series:LSA
Package:Bag
Part Status:Active
Style:MCX to MCX
1st Connector:MCX Plug, Right Angle
2nd Connector:MCX Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:24.00" (609.60mm)
Cable Type:2.18mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz