TOP100I064/100G
DataSheet
TOP100I064/100G PDF
Part Status:Active
Tip Type:Spring Tip - Serrated Head, 0.025" (0.64mm) Dia
Connection Type:-
Length - Tip:0.329" (8.35mm)
Length - Overall:1.310" (33.27mm)
Quantity:-
Current Rating (Amps):3 A
Material - Body:Phosphor Copper, Gold Plated
Material - Tip:Steel, Beryllium Copper, Gold Plated
Operating Temperature:-55°C ~ 120°C