TOP075W064/200G
DataSheet
TOP075W064/200G PDF
Part Status:Active
Tip Type:Spring Tip - Dagger Head, 0.025" (0.64mm) Dia
Connection Type:-
Length - Tip:0.388" (9.85mm)
Length - Overall:1.300" (33.00mm)
Quantity:-
Current Rating (Amps):3 A
Material - Body:Phosphor Copper, Gold Plated
Material - Tip:Steel, Beryllium Copper, Gold Plated
Operating Temperature:-55°C ~ 120°C