W25Q80DLZPIG TR
Description
IC FLSH 8MBIT SPI/QUAD I/O 8WSON
DataSheet
W25Q80DLZPIG TR PDF
Type Description
Series:SpiFlash®
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Memory Size:8Mb (1M x 8)
Memory Interface:SPI - Quad I/O
Clock Frequency:80 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:30µs, 3ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.3V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)