25LC256-E/ST
Description
IC EEPROM 256KBIT SPI 8TSSOP
DataSheet
25LC256-E/ST PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:10 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)