TDINV3000W050-KIT
Description
3.0KW INVERTER EVAL KIT
DataSheet
TDINV3000W050-KIT PDF
Main Purpose:DC/AC Converter
Outputs and Type:1, Non-Isolated
Power - Output:3 kW
Voltage - Output:-
Current - Output:22A
Voltage - Input:-
Regulator Topology:-
Frequency - Switching:50kHz