NNAMC1800PCEV
Manufacturer
Neonode
VIGOR # :
Description
EVAL KIT MODULE 0 DEG 180MM
Catalog
Evaluation Boards - Sensors
DataSheet
NNAMC1800PCEV PDF
Type Description
Series:Neonode Touch Sensor Module
Package:Bulk
Part Status:Active
Sensor Type:Proximity, IR Touch
Sensing Range:180mm x 164mm
Interface:I²C, USB
Sensitivity:-
Voltage - Supply:4.75V ~ 5.25V