
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | * |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 1 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | - |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 40°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination Style: | PC Pins |
| Inductance: | 21.2mH |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of AMI-B11AW3-13-1-B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 250VAC 16A CHASS MNT
LINE FILTER 250VAC 6A CHASS MNT
LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT
LINE FILTER 250VAC 1A PCB
LINE FILTER 250VAC 3A PCB
DC DC CONVERTER +/-5V 1W
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT