CM633SG332N
Manufacturer
Mentech Technology USA Inc.
VIGOR # :
Description
CMC 3.3 MH 520MA 2LN SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
CM633SG332N PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:3.3 mH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):520mA
DC Resistance (DCR) (Max):360mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.374" L x 0.350" W (9.50mm x 8.90mm)
Height (Max):0.220" (5.60mm)
Package / Case:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CMC 310MA 2LN 260 OHM SMD