SS28V-K25075-CH
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CMC 7.5MH 2.5A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
SS28V-K25075-CH PDF
Type Description
Series:SS
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:7.5 mH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):2.5A
DC Resistance (DCR) (Max):160mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.181" L x 0.866" W (30.00mm x 22.00mm)
Height (Max):1.398" (35.50mm)