CM633SG222N
Description
CMC 2.2 MH 750MA 2LN SMD
DataSheet
CM633SG222N PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:2.2 mH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):750mA
DC Resistance (DCR) (Max):300mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.374" L x 0.350" W (9.50mm x 8.90mm)
Height (Max):0.220" (5.60mm)