CM633SG472NC
Description
CMC 4.7 MH 350MA 2LN SMD
DataSheet
CM633SG472NC PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:4.7 mH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):350mA
DC Resistance (DCR) (Max):900mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.374" L x 0.350" W (9.50mm x 8.90mm)
Height (Max):0.220" (5.60mm)