SC-04-D050
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CMC 0.05MH,4A, 0.025OHM
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
SC-04-D050 PDF
Type Description
Series:*
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:50 µH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):4A
DC Resistance (DCR) (Max):25mOhm
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:25°C ~ 105°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.984" L x 0.748" W (25.00mm x 19.00mm)
Height (Max):0.984" (25.00mm)