GMLB-160808-1000L-N8A-RU
Description
FERRITE BEAD 1K OHM 0603 1LN
DataSheet
GMLB-160808-1000L-N8A-RU PDF
Type Description
Series:GMLB
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:1 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max):100mA
DC Resistance (DCR) (Max):1Ohm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)