TTF250-5-3EE
Manufacturer
Telonic Berkeley Inc.
VIGOR # :
Description
TUNABLE BANDPASS FILTER - 190 MH
Catalog
RF Filters
DataSheet
TTF250-5-3EE PDF
Type Description
Series:TTF
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:250MHz Center
Bandwidth:-
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:1dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:-
Size / Dimension:8.340" L x 5.440" W (211.84mm x 138.18mm)
Height (Max):2.820" (71.63mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AWBPF-4100MBW200-01
AWBPF-4100MBW200-01
W/G FILTER C-BAND 4000-4200MHZ
RFBPF2012080AFT
RFBPF2012080AFT
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0603
RBP-160+
RBP-160+
LUMPED LC BAND PASS FILTER, 120
792E
792E
CUTTER SIDE TPRD SPR FULL FLUSH
10761
PLIERS FLAT NOSE 5"
USB A TO MINI B 1.8M WHITE
TTF250-5-3EE
TTF250-5-3EE