AE420B11630
Description
420 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE420B11630 PDF
Part Status:Active
Frequency:420MHz Center
Bandwidth:20MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:1dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:3.190" L x 3.980" W (81.03mm x 101.09mm)
Height (Max):3.030" (76.96mm)